AKTIVITY V OKOLÍ

ÚVRAŤOVÁ ŽELEZNIČKA
– je vzdialená len 1,5km od drevenice u Ondreja

Kysucko - Oravská lesná úvraťová železnička je svetovým unikátom a bola vyhlásená za Národnú kultúrnu pamiatku. Po technickej stránke je zaujímavá úvraťovým systémom, ktorý umožňuje prekonanie veľkého výškového rozdielu na krátkej vzdialenosti. V minulosti táto železnička slúžila na prepravu dreva a bola spojnicou Oravy a Kysúc. V súčasnosti slúži železnička pre osobnú dopravu, ako obľúbená výletná trať pre turistov. V stanici železničky tanečník si môžete prezrieť expozíciu z histórie železničky ako i zakúpiť lístky na vyhliadkovú jazdu parnou lokomotívou Gontkulák. Krásny zážitok pri jazde Oravskou prírodou.Odporúčame hlavne pre rodiny s deťmi. Viac informácií na www.oravamuzeum.sk.

Železnička

SKANZEN VYCHYLOVKA
– 19 km od drevenice u Ondreja

Patrí medzi najväčšie skanzeny na Slovensku a usiluje o rekonštrukciu sídelnej krajiny a životného prostredia, s prezentáciou ľudovej architektúry a spôsobu života i kultúry ľudu na Kysuciach. Väčšia časť doteraz vybudovanej expozície je prenesená z dnes už neexistujúcej obce Riečnica. Sezónna prevádzka v národopisnej expozícii je každoročne v mesiacoch máj - október, kedy múzeum ponúka návštevníkom množstvo nedeľných tematických programov s ukážkami tradičných výrobných techník a dramatických prejavov. Viac informácií na www.kysuckemuzeum.sk.

Skanzen

SLOVENSKÝ ORLOJ V STAREJ BYSTRICI
– 33 km od Oravského zrubu

V obci Stará Bystrica si môžete pozrieť Drevený vyrezávaný Slovenský orloj. Ide o najväčšiu drevenú vyrezávanú stavbu na Slovensku. Srdcom orloja je tzv. astroláb, teda ciferník s astronomickými údajmi. Práve astroláb robí zo Slovenského orloja v Starej Bystrici jediný a prvý orloj na Slovensku. Bez astrolábu nemôže byť orloj orlojom. Orloj v Starej Bystrici ako jediný z jestvujúcich orlojov na svete ukazuje tzv. pravý slnečný čas. Viac informácii na www.starabystrica.sk.

Orloj

ĎALŠIE ZAUJÍMAVOSTI

Drevený kostol v Oravskej Lesnej – 8 km

Oravský hrad – 36 km

Dom Martina Kukučína – 30 km

Hviezdoslavova hájovňa – 40 km (www.oravamuzeum.sk)

Zimný štadión v Oravskej Lesnej – 8 km

Krytá plaváreň v Oravskej Lesnej – 7 km

Náučný chodník v Oravskej Lesnej – 7 km (www.oravskalesna.sk)

Wellness v penzióne Kohútik - 0,5 km (www.penzionkohutik.sk)

Zázriva Turistika v Malej Fatre - 15km

Terchová – 25 km (www.terchova.sk)

Oravská priehrada – 22 km (www.oravskapriehrada.sk)

Kubínska Hoľa - 22km

Aquapark Dolný Kubín - 29km - moderný novo vybudovaný aquapark

Zuberec - Spálená Západné Tatry - 36km


LETNÉ AKTIVITY

- letné ubytovanie v chate v Oravskej Lesnej

V okolí chaty u Ondreja sú možné mnohé letné činnosti a príjemné strávenie letnej dovolenky v príjemnom chlade Oravských hôr. Priemerná letná teplota na Orave je nižšia o 5°C - 8°C od ostatných častí Slovenska. ( kto nemé rád letné horúčavy je tu doma) V blízkom okolí sú nespočetné kilometre asfaltových ako i horských cyklotrás v krásnom panenskom prostredí Oravských Beskýd ako aj Malej Fatry. Výborný oddych a letná dovolenka na Orave je pri zbere lesných plodov, čučoriedok, černíc, brusníc a húb.

Pre našich hostí pripravujeme priestranný altánok s grilom pre letné posedenie pri grilovaných špecialitách . V blízkom okolí chaty sa pripravuje stavba tenisového kurtu. Niečo pre milovníkov fauny: u nás sa môžete stretnúť so všetkými druhmi zvery ako i vidieť naše najvzácnejšie druhy ako orol skalný, rys ostrovid, medveď hnedý a vlk dravý, jeleň karpatský a samozrejme mnohé iné.

Prízemie chaty (drevenice) - Chata u Ondreja - chaty na Orave - ubytovanie a dovolenka v drevenici na Orave v Oravskej Lesnej - dovolenka na Slovensku Podkrovie chaty (drevenice) - Chata u Ondreja - chaty na Orave - ubytovanie a dovolenka v drevenici na Orave v Oravskej Lesnej - dovolenka na Slovensku

 

www.drevoochrana.sk www.autodoplnky-shop.eu